Strona głównaAktualności

Liderzy polskiego rynku kapitałowego nagrodzeni za osiągnięcia w 2022 r.

Liderzy polskiego rynku kapitałowego nagrodzeni za osiągnięcia w 2022 r.

KOMUNIKAT

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) nagrodziła liderów rynku kapitałowego podczas Podsumowania Roku Giełdowego 2022

Organizatorem uroczystości była GPW wraz z partnerami: KDPW, BondSpot oraz GPW Benchmark

Podczas Podsumowania Roku Giełdowego 2022 zostały wręczone nagrody dla najaktywniejszych i charakteryzujących się szczególnymi osiągnięciami uczestników rynku kapitałowego. Liderów rynku kapitałowego nagradzali przedstawiciele warszawskiej giełdy: dr Marek Dietl – Prezes Zarządu GPW oraz Izabela Olszewska, dr Monika Gorgoń i Adam Młodkowski – Członkowie Zarządu GPW, a także Mariusz Bieńkowski - Prezes Zarządu BondSpot oraz Zbigniew Minda - Prezes Zarządu GPW Benchmark. Wyróżnili oni instytucje, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki i w widoczny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Na Gali nie zabrakło przedstawicieli administracji państwowej, w tym Ministerstwa Finansów, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz innych podmiotów polskiego rynku kapitałowego, a także Członków Zarządów i Rady Nadzorcze spółek z Grupy Kapitałowej GPW.

- Od wielu lat nie było tak znakomitego postrzegania Polski jak teraz i warto to wykorzystać - powiedział dr Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW. - Pozycja polskiego rynku kapitałowego postrzegana jest też przez pryzmat twardych liczb. Utrzymaliśmy pozycję lidera w regionie Europy Wschodniej i Środkowej pod względem kapitalizacji giełdy. Wśród krajów Trójmorza, do których lubimy się porównywać, wciąż mamy ponad 50 proc. udziału w obrotach akcjami, a w instrumentach pochodnych jeszcze więcej – dodał.

Również pełnomocnik ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Finansów Katarzyna Szwarc pomimo zawirowań, które przyniósł nam 2022 r., była pełna optymizmu co do przyszłości polskiego rynku kapitałowego: - Dobra wiadomość jest taka, że pierwsze oznaki wiosny widać już nie tylko za oknem. Zazieleniają się powoli warszawskie indeksy i to nie tylko te warszawskie. Wraca, wydaje się, na rynek optymizm. Rośnie też zainteresowanie inwestowaniem, oszczędzaniem, choćby w kontekście oszczędzania na emeryturę. Widzimy to w powolnym, ale stałym wzroście zainteresowania pracowniczymi planami kapitałowymi – podkreśliła.

Podczas gali Podsumowania Roku Giełdowego 2022 zostały przyznane nagrody w sumie 17 podmiotom w 20 kategoriach w tym m.in. nagrody dla uczestników rynku Treasury BondSpot Poland prowadzonego przez BondSpot.

Kategorie i laureaci nagród BondSpot:

J.P. Morgan SE - lider rynku kasowego Treasury BondSpot Poland
ING Bank Śląski S.A. - lider rynku transakcji warunkowych Treasury BondSpot Poland
J.P. Morgan SE - lider market makingu na rynku Treasury BondSpot Poland

Organizatorem Gali Podsumowania Roku Giełdowego 2022 była GPW wraz z partnerami: Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A., BondSpot S.A, oraz GPW Benchmark S.A.


 DSC_0727.jpgDSC_1475.jpg