Strona głównaAktualności
TBSP.Index®
2024-07-23
Wartość otwarcia:
Wartość: 1998.99
Zmiana: +0.01 (+0.00%)
Wartość zamknięcia:
Wartość: 1999.13
Zmiana: +0.15 (+0.01%)
zobacz szczegóły >

Liderzy polskiego rynku kapitałowego nagrodzeni za osiągnięcia w 2021 r.

Po roku przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią, Podsumowanie Roku Giełdowego 2021 wróciło na Salę Notowań GPW. Liderów rynku kapitałowego nagradzali przedstawiciele warszawskiej giełdy: Marek Dietl – Prezes Zarządu GPW oraz Izabela Olszewska i Piotr Borowski – Członkowie Zarządu GPW, a także Mariusz Bieńkowski - Prezes Zarządu BondSpot oraz Zbigniew Minda - Prezes Zarządu GPW Benchmark. Wyróżnili oni instytucje, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki i w widoczny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

- W 2021 r. wciąż były odczuwalne skutki pandemii, które stymulowały wyjątkową zmienność na globalnych rynkach finansowych. Czynnikami, które wpłynęły na wzrost optymizmu wśród krajowych inwestorów, były z pewnością zarówno dane gospodarcze wskazujące, że polska i światowa gospodarka wychodzą z kryzysu, jak i spadek bezrobocia oraz wzrost wydatków konsumenckich. Niezmiernie cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie inwestorów rynkiem kapitałowym. Potwierdzeniem tego trendu jest wzrost liczby rachunków inwestycyjnych o blisko 45 tysiące i znaczący udział inwestorów indywidualnych w obrotach, który w ubiegłym roku wyniósł 22 procent w obrotach akcjami na Głównym Rynku oraz 88 procent w obrotach akcjami na NewConnect – powiedział Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.


Nagrody przyznano m.in. w następujących kategoriach za aktywność uczestników rynku Treasury BondSpot Poland prowadzonym przez BondSpot S.A.:


Bank Handlowy w Warszawie S.A. - lider rynku kasowego Treasury BondSpot Poland
ING Bank Śląski S.A. - lider rynku transakcji warunkowych Treasury BondSpot Poland
mBank S.A. - lider market makingu na rynku Treasury BondSpot Poland

Organizatorem Gali Podsumowania Roku Giełdowego 2021 była GPW wraz z partnerami: KDPW, BondSpot oraz GPW Benchmark.
 

DSC_5337.jpg

DSC_6466.jpg